Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Leon
p.s. Czekamy na wyniki.... będą w czerwcu:)

Wielkanoc w Open English Balin


Wielkanocne Warsztaty Językowe 2018

HAPPY SAINT PATRICK'S DAY!


ZIMOWISKO JĘZYKOWE 2018  W RABCE ZDRÓJ


17 luty 2018 Dzień Kota w Bibliotece w Balinie:)
To kolejny projekt w który się włączyliśmy -Dzień Kota! Było mnóstwo atrakcji i ciekawych informacji. Przyjechała Pani Weterynarz i odpowiadała na wszystkie pytania dzieci. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny. Największą atrakcją jak co roku była prezentacja KOTÓW:) Dziękujemy wszystkim za przybycie:)

22.12.2017 HO HO HO! Merry Christmas! 
Warsztaty świąteczne połączone z lekcją kulturową o Wielkiej Brytanii. Tradycje i zwyczaje w UK i Polsce, gry i zabawy oraz nowe słówka angielskie oraz dużo popularnych świątecznych piosenek:)


23 listopada 2017 zorganizowaliśmy Językowe Warsztaty Kulturowe. Przyszło mnóstwo dzieci, część z nich w strojach indiańskich i kowbojskich:) Pani Iza przygotowała prezentację multimedialną aby za pomocą piosenek, zdjęć zgadywanek i filmików wytłumaczyć o co konkretnie chodzi z tymi indykami, USA i Indianami:)
Najważniejszym elementem warszatów było wyrażenie  "THANK YOU", poznaliśmy kolejne angielskie słówka (nawet wrzucaliśmy ziemniakowe słówka do dziękczynnego gara, a na koniec każdy z uczestników wykonał przepięknego indyka:)


31.10.2017 Warsztaty Kulturowe w Bibliotece w Balinie.  Aby przybliżyć dzieciom zwyczaje i kulturę krajów anglosaskich zorganizowaliśmy Halloween. Zapisało się ponad 60 osób:) Była to impreza przebierana, każdy uczestnik miał straszliwie fajny kostium! Były wiedźmy, kościotrupy, duszki, zombie, wampiry, czarne koty i inne straszne postacie. Pani Sylwia z Biblioteki wprowadziła nas  w temat opowiadając o tradycji Święta Zmarłych w Polsce oraz w innych krajach a potem Pani Iza skupiła się już głownie na zwyczaju Halloween: jak  powstało, kiedy jest obchodzone i gdzie, najważniejsze symbole i zwyczaje. Było dużo słówek angielskich, taniec kościotrupa, piosenki Cukierek albo Psikus oraz krótkie bajki i materiały autentyczne w postaci filmików. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się również o negatywnych skutkach Halloween oraz o obchodzeniu tego zwyczaju w Polsce. Wyjaśniliśmy również zasadniczą różnicę pomiędzy Halloween oraz tradycją Wszystkich Świętych. Największą atrakcją było oczywiście Apple Bobbing czyi Łowienie Jabłuszek oraz zabawa taneczna:) Każdy z uczestników otrzymał Halloweenowy Upominek ze śmiesznym gadżetem, mnóstwem strasznych słodkości oraz kartą z halloweenowymi słówkami po angielsku.

Galerię zdjęć do pobrania możecie obejrzeć tutaj:  https://photos.app.goo.gl/lHDqIYMjsp0Uy88r2Nowy rok szkolny 2017/2018 to fantastyczne grupy dzieciaczków ale również młodzież i grupy dorosłych. 
Oto jak niektóre grupy przyswajają angielski:)

Trochę się u nas pozmieniało:) Mamy dwie sale lekcyjne w pełni wyposażone w niezbędne materiały i pomoce dydaktyczne - aby nauka w Open English Balin była wielką przyjemnością:)


KOLONIA JĘZYKOWA NAD MORZEM
29.07-07.08.2017 


Piękna pogoda, ciekawe zajęcia językowe, niesamowite wycieczki i atrakcje:)
Bardzo udana kolonia językowa (w połączeniu z grupą taneczną) w Pogorzelicy (woj. zachodniopomorskie).


KOLONIA JĘZYKOWA W GÓRACH
30.06-09.07.2017

10 dni w urokliwym Krościenku nad Dunajcem! W programie Kolonii Językowej oprócz kursu języka angielskiego i warsztatów kulturowych odwiedziliśmy Zakopane, pozwiedzaliśmy Szczawnicę, udaliśmy się na wycieczkę rowerową Drogą Pienińską do Pienińskiego Parku Narodowego oraz zobaczyliśmy zamki w Czorsztynie i Niedzicy płynąc statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.  Mnóstwo emocji dostarczył nam rafting na pontonach po Dunajcu na trasie Sromowce Wyżne-Krościenko i popołudnie spędzone w Parku Linowym Adventure Sky:)


Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017 

22 czerwca 2017
W tym roku każdy uczeń języka angielskiego otrzymał dyplom, nagrodę, słodkości oraz zaproszenie do Bajlandii- sali zabaw w Trzebini. Szaleństwo w kuleczkach nie miało końca! Bawiliśmy się na całego, dziękujemy animatorom za zabawy oraz pokaz baniek mydlanych.
pobrane1jpg

Radosna nauka w roku szkolnym 2016/2017


Czerwiec - jedne z ostatnich zajęć przed wakacjami:)  

Nie ma czasu na nudę-

klasa 2 - spinnerowa lekcji oraz klasa 4 - części ciała:)


25! Tylu miłośników języka angielskiego sprawdziło dzisiaj swoją wiedzę:) Dla niektórych z nich był to pierwszy poważny test. Było trochę stresu ale wszyscy opuścili salę uśmiechnięci i zadowoleni! Mówili, że łatwo nie było ale "coś tam napisali":) Podziękowania dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie za udostępnienie sali oraz Pani Sylwii za pomoc:) Brawo dla Was!


Wielkanocne warsztaty językowe i bardzo aktywnie spędzone przedpołudnie:) Bawiliśmy się super! Wspaniałe prezentacje o tradycjach i zwyczajach, prace plastyczne, zabawy i konkursy;)  EASTER EGG HUNT na placu zabaw w Balinie- szukaliśmy jajek, "kjuarowaliśmy" kody z angielskimi słówkami, rzucaliśmy się jajkami a na koniec każdy otrzymał wielkanocną paczuszkę z gadżetami i słodkościami:)


18 lutego w Bibliotece po raz drugi obchodzono Święto Kota. W tym roku Open English Balin właczyło się w akcję- oprócz spotkania z Panią Weterynarz, prezentacji żywych kotów oraz rozstrzygnięcia konkursu plastyczno-fotograficznego, wprowadziliśmy elementy anglojęzyczne: gry i zabawy ruchowe oraz występ dzieci z piosenkami po angielsku:)

kotpng

Dotrzymaliśmy słowa – było super, zero nudy!

Po pierwsze ZAJĘCIA JĘZYKOWE. Pani Iza K. - Wielka Brytania, Pani Kasia – Stany Zjednoczone. Powstały fantastyczne projekty o Londynie oraz o wybranych stanach USA. Była gonitwa po ośrodku w poszukiwaniu QR kodów (trzeba zeskanować taki czarny kod specjalną aplikacją na telefonie aby pojawiła się angielska nazwa),tworzenie plakatu o najważniejszych atrakcjach Londynu, krótki filmik i prezentacja ppt, układanie puzli oraz Kahoot!-ulubiona gra naszych dzieci (dzieci muszą jak najszybciej odpowiedzieć na pytanie, które pojawia się na ekranie TV, w tym celu służy im telefon lub tablet).

Po drugie AKTYWNY WYPOCZYNEK - mieliśmy do wyboru narty albo snowboard:) aby uszczęśliwić nasze dzieciaki załatwiliśmy aż 3 instruktorów aby mogli sobie wybrać czy chcą rozpocząć naukę na desce czy też na snowboardzie. Dla większości były to zupełne poczatki ae dzielnie dawali radę na stoku! A dumni byliśmy wszyscy- dzieci, kadra i instruktorzy (a Rodzice to chyba najbardziej!) Była również grupa narciarzy, którzy świetnie już sobie radzili na stoku- doskonalili więc dalej swoje umiejętności i szusowali niezmordowani na najtrudniejszych trasach:) Ale znalazło się również coś dla naszych Pań Wychowawczyń – szaleństwo na jabłuszka, na specjalnie wynajętym stoku:)

Po trzecie – WYCIECZKI. Szczawnica w zimie jest bardzo urokliwa. Zwiedziliśmy szybciutko miasto, część uzdrowiskową, Inhalatorium oraz Pijalnię Wód, bo nie ma co ukrywać że największą atrakcją był basen Parku Wodnym Solar Spa. W Zakopanem za to było mnóstwo atrakcji: Wielka Krokiew, Labirynt Śnieżny, Krupówki, Gubałówka oraz AquaPark Zakopane, gdzie po krótkim szkoleniu z Panem Ratownikiem oddaliśmy się zabawie na zjeżdżalniach oraz relaksowi w basenach.

Po czwarte – ZAJĘCIA DODATKOWE. Zadanie było proste – wykonać londyński autobus. Dzieciaki tak się rozkręciły, że Pani Iza S. nie nadążała z wyrabianiem masy solnej! Ileż było skupienia i kreatywności:) Fantastyczne rzeczy powstały od autobusów, po sowy, serduszka, ślimaki, aż po paletki ping-pongowe:) A gra w tenisa stołowego oraz w piłkarzyki była jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu:)

Aby uprzyjemnić sobie mroźne i długie wieczory – Piżamowe Spotkania z Minionkami, z kołdrami, poduszkami, czipsami i super-niezdrowymi napojami! A co? Ferie:)

Było również oficjalne zakończenie zimowiska ze wzruszającą przemową Pani Kierownik Izy:) Każdy z uczestników dostał upominkową torbę a w niej pamiątkowe zdjęcie, Dyplom Uczestnika Zimowiska, nagrodę, długopis oraz pięknie zapakowane figurki z masy solnej.

Dziękujemy wszystkim za tak miło spędzony czas. Dzieci były urocze i bezproblemowe, kadra wychowawców profesjonalna, ośrodek „Willa Alexia” komfortowy, czysty, ciepły i domowy:)1_11jpg

Grudzień 2016:
Zrobiło się u nas  zimowo i Mikołajkowo. Oh, ile frajdy sprawiło nam napisanie listów do Świętego Mikołaja:) Młodsze grupy pięknie pisały po śladzie i kolorowały swoje pierwsze w życiu - Listy do Świętego, a grupy starsze pełne pasji oddawały się Kahootowi :)

Świąteczne lekcje 2016 - PODSUMOWANIE :)
Przedświąteczny tydzień był bardzo aktywny - i nie chodzi tu o lepienie pierogów czy też sprzątanie:) Aby poczuć magię świąt, w każdej z grup przeprowadzono tzw Christmas Lessons. Jest to już chyba tradycją na naszych zajęciach - poznajemy lub utrwalamy słówka, gramy w grę lub wykonujemy jakieś zadania a na koniec - w nagrodę - otrzymujemy upominki i słodkości:) Tak było tez w tym roku:)
Grudzień 19.12.2016
Dzisiaj uzupełnianie kart pracy w nieco innej formie - urządziliśmy sobie bitwę na śnieżki. Na białych kartkach wypisaliśmy słówka, zgnietliśmy je, potem była wieeelka wojna na kulki a następnie wszystkie przetłumaczone słówka trafiły w puste miejsca w naszych zimowych kartach pracy:)


Listopad 2016:
Podczas tygodnia Święta Dziękczynienia duuuużo się działo.
Każdy coś tam słyszał o tej tradycji, o Indianach, czy o indykach....
Rozwialiśmy wszelkie wątpliwości i w rozrywkowej formie (na części lub całych zajęciach) omówiliśmy historię Thanksgiving. Poznaliśmy też najważniejsze słówka i wykonaliśmy przepiękne indyki, które dumnie zdobią ścianę w sali zajęć.


Październik  2016:
Powtórzenie dni tygodnia, grupy klasy 3 :) Dominika, Emilia, Mateusz, Igor, Kacper i Mikołaj :)


Nauka poprzez zabawę:)


Halloween 2016 - w przygotowaniu:)